Webdesign

Chcete si vytvořit webové stránky, ale nevíte, kde začít? Nebojte se, nejste sami. Existuje spousta možností, které je třeba před vytvářením webových stránek zvážit. V závislosti na vaší technické zdatnosti a rozpočtu by pro vás mohla být vhodná jedna nebo více z následujících metod:

Tvorba webu na webových platformách

Probuďte v sobě umělce a převezměte kontrolu nad designem svých webových stránek tím, že si je vytvoříte sami. K dispozici je spousta bezplatných webových platforem, které vám pomohou vytvořit krásné a dobře vypadající stránky. Ať už se rozhodnete pro jednoduchý nebo složitý web, uvolněte v sobě tvůrčí odvahu a vytvořte něco skutečně výjimečného pro všechny, kdo vás navštíví.

Nenechte se ale zmást; ačkoli mnoho platforem, jako jsou Wix a Webnode, nabízí množství šablon a jednoduchých nástrojů pro tvorbu stránek s omezenými funkcemi, zdarma nezískáte stejně vybroušený vzhled. Abyste dosáhli takové úrovně profesionality, může být nutné si připlatit některé funkce. To se vyplatí ověřit, než se do tvorby pustíte.

Napůl cesty – webové stránky z šablony

Pokud si přejete jednoduše vytvořit webové stránky a více se podílet na jeho výsledném vzhledu, můžete využít hotovou šablonu. Zabrouzdejte na stránky, kde najdete již hotovou grafiku v Adobe XD nebo ve Figmě. Šablonu si zakoupíte a přizpůsobíte vlastním představám, následně předáte kodérovi ke zpracování. Pokud máte s grafickými editory zkušenost, bude vám trvat jen pár hodin se s nástroji na tvorbu webu ztotožnit. A nebo stačí jen vybrat šablonu a předat podrobné instrukce webdesignerovi, který si už s ní poradí. Kus práce bude hotovo, než se do toho vůbec pustí.

Vybírat šablony můžete na WordPress Themes & Website.

Webové stránky od profesionálů

Pokud víte, že potřebujete webové stránky, které budou nabízet více funkcí a které lze přizpůsobit přesně vašim potřebám, pak profesionální tvorba webu je jasná volba. Přinese vám tyto výhody:

  1. Při tvorbě webových stránek je nejdůležitější dosáhnout vybroušeného a funkčního vzhledu – a právě zde přicházejí ke slovu zkušení webdesignéři. Díky svým odborným znalostem a dovednostem dokáží vytvořit webové stránky s úžasným vizuálem, které jsou uživatelsky přívětivé a plně optimalizované pro maximální funkčnost.
  2. Profesionální programátoři mohou vytvořit kvalitní kód, který urychlí načítání vašich webových stránek a zároveň je optimalizuje pro viditelnost ve vyhledávačích, aby vás potenciální zákazníci snadno našli.
  3. Zabezpečení – odborníci mohou zaručit, že vaše webové stránky jsou bezpečné a chráněné proti jakýmkoli neoprávněným útokům.
  4. Odborná pomoc vám pomůže zefektivnit dlouhodobě správu webu a údržbu vašich webových stránek a ušetří vám drahocenný čas a energii.
  5. Školení a podpora – Pokud chcete své webové stránky snadno aktualizovat a spravovat samostatně, odborníci vám poskytnou potřebné školení a pomoc.

Shrnutí

Sice pracnější, ale nejlevnější varianta je vytvořit si webové stránky vlastními silami. Pokud je pro vás klíčová estetika a funkčnost, mohou vám hotové šablony pomoci ušetřit náklady za grafiku (i za práci kodéra). Na druhou stranu, pokud je pro vás nejdůležitější dokonalý vzhled a uživatelský komfort, pak by mohlo být ideální požádat o pomoc profesionály, kteří zajistí, že vaše stránky budou vypadat hezky a fungovat optimálně.

Proberte vaše cíle a představy s odborníkem, než se do tvorby webu pustíte. Ušetříte si tak hodiny času a spoustu peněz. Využijte konzultaci zdarma. Rádi vám pomůžeme najít vhodný způsob, který bude šitý na míru vám.

Objednejte si úvodní konzultaci35 minut online, zdarma a nezávazně o vašem projektu.